Nowości,  Po prostu mama

“Kilka” słów o mamie

Szacunek to jedna z najważniejszych rzeczy jakiej należy się nauczyć. Oczywiście, że pojęcie “szacunek” to szeroko rozumiane słowo i każdy tłumaczy je na swój sposób. Jednak ogólnie zawsze trzeba okazać poszanowanie pewnym osobom, np. osobom starszym. Sami, jako osoby dorosłe musimy tak czynić, ponieważ tego uczą się od nas… nasze dzieci. Jeżeli my będziemy się tak zachowywać, to nasze dzieci doskonale się tego nauczą. Może nie do końca o szacunku opowiada książka “Po prostu mama“. Jednak jej treść po części może skierować myśli na ten tor. Autorką tej książki jest Renata Piątkowska.

Kochana mama

Renata Piątkowska otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren. Jako mama dwójki cudownych dzieci opublikowała już kilkadziesiąt fantastycznych propozycji dla młodszych dzieci, które cieszą się ogromnym uznaniem. W jej dorobku literackim znaleźć można „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”. “Opowiadania przedszkolaków”, “Opowiadania z piaskownicy”. Jej książeczki nie są wielce skomplikowane i wszystkie maluchy na pewno zrozumieją treść i wartości jakie one przekazują. W swojej najnowszej książce autorka skupia się na mamach. Może dzięki temu co przeczytamy w środku samo, jako dorośli zrozumiemy, że naszym rodzicielkom szacunek należy się nie tylko przy okazji 26 maja, ale także przez cały rok. Czas na wspólną lekturę.

Mama – bohaterka

Po prostu mama” to książka ukazująca mamy jak te osoby, które zawsze są przy dziecku. Chociażby nie wiadomo co się działo – mama nigdy nie zwątpi w swoje dzieci. Warto jej zaufać, warto ją obdarzyć swoim szacunkiem, ponieważ ona zawsze wspiera swoje pociechy i zawsze przy nich jest. W środku znaleźć można bardzo ciekawe opowieści rodzicielek, które są – niezależnie od tego, czy blisko, czy też daleko – one zawsze są myślami ze swoimi pociechami. Dziecko jest chore? Mama zawsze będzie przy jego łóżku czytając wiele książek, wymyślając kreatywne zabawy – wszystko po to, aby uśmiech nie schodził z twarzy dziecka. To ona będzie wierzyła w siłę swojej pociechy – nawet wtedy, kiedy oceny w szkole nie będą najlepsze. Nawet, jeżeli dziecko będzie w przedstawieniu grało drugoplanową rolę – mama zawsze będzie bardzo głośno klaskać – jakby dziecko miało dostać co najmniej najważniejszą nagrodę akademii filmowej. Bo na tym właśnie polega siła wszystkich mam – zawsze są przy dzieciach i nigdy ich nie opuszczą.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com